• Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • France Against the Robots

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Alone

    ★★

  • Undine

  • The Father

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

    ½

  • Nimic

  • Ne Zha

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Long Shot

  • Synonyms

    ★★★★

  • Just 6.5

    ★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Trial by Fire

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Centipede

    ½