millenedays has logged 16 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Season of Love

Season of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gray Matters

Gray Matters

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Head in the Clouds

Head in the Clouds

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry