Millicent has logged 189 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
14
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
22
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
#NoJoke

#NoJoke

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Damned

The Damned

1963
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry