milo has logged 23 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Devil

Devil

2010
×
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
03
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry