Milo has logged 24 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry