Sort by

Milo has logged 24 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sampha: Process

Sampha: Process

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry