• The Old Guard

    ★★

  • The Turning

  • Little Women

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Atlantics

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Jezebel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Her Smell

  • High Life

    ★★★½

  • Freaks

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Quake

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Witch in the Window

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

  • Cam

    ★★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • For the Birds

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer

  • Little Woods

    ★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

  • Fast Color

    ★★★½

  • Number 37

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Luz

    ★★★★½

  • Profile

  • Isle of Dogs

    ★★★