Bash has logged 928 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Sweet Kill

Sweet Kill

1972
×
Read the review Edit this entry  
18
Satan's Mistress

Satan's Mistress

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Atom Age Vampire

Atom Age Vampire

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Make a Monster

How to Make a Monster

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dance with Death

Dance with Death

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack of the Giant Leeches

Attack of the Giant Leeches

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack of the Crab Monsters

Attack of the Crab Monsters

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Exists

Exists

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Bath

Blood Bath

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepers

Sleepers

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
High Tension

High Tension

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry