RSS feed for mimbale

mimbale has rated 15 films released in the 2000s.

  • Panic Room

    ★★

  • Rachel Getting Married

    ★½

  • Half Nelson

    ★★★

  • Before Sunset

    ★★

  • Adventureland

  • Lars and the Real Girl

    ★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • The Notebook

    ★★★½

  • The Village

    ★½

  • Minority Report

    ★★★★½

  • The Good Shepherd

    ★½

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★

  • The Story of Marie and Julien

    ★★★★½

  • The Holiday

    ★★★

  • Showtime

    ★½