• Mortal Kombat

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • The Candlenights 2020 Special

  • Audrey

  • Enola Holmes

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Onward

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

  • Knives Out

  • The King

  • The Two Popes

  • Marriage Story

  • The Red Sea Diving Resort

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Hustle

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Dumbo

  • Captain Marvel

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

  • YouTube Rewind 2018: Everyone Controls Rewind

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Instant Family

  • Bird Box

  • Skyscraper

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Rampage

  • Ready Player One

    ★★

  • Blockers

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

  • The Commuter

  • Bright

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Wonder

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Downsizing

  • Logan Lucky

  • Detroit

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Cars 3