Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Go Breaking My Heart

Don't Go Breaking My Heart

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Fat Choi Spirit

Fat Choi Spirit

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry