• Let Them All Talk

  • A Teacher

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Normal People

    ★★★½

  • There Is No Evil

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Shirley

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Little Women

    ½

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Judy

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Truth

  • The Lion King

  • Anima

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Little Joe

  • And Then We Danced

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Swallow

    ★★

  • Standing Up, Falling Down

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Yes, God, Yes

  • A Hairy Tale

  • Just 6.5

    ★★½

  • Castle of Dreams

  • The Souvenir

    ★★★

  • Premature

  • Queen of Hearts

  • The Mule

    ★★★½

  • Clergy

  • Green Book

  • Gloria Bell

  • Beautiful Boy

  • Charlie Says

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Dogman

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Maine

    ★★★½

  • Bao

  • A Quiet Place

  • Pope

    ★★½

  • Little Forest

    ★★★½

  • Confiscation

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Damsel

  • The Guilty

    ★★★½

  • Holiday

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • Lizzie

    ★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Invasion

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • November First