• Coco

  • Asphyxia

  • yek ghanari yek kalagh

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

  • I, Tonya

    ★★½

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★

  • Angels Wear White

    ★★★

  • The Dig

  • The Third Murder

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Our Souls at Night

    ★★★½

  • Lady Bird

    ½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • 2036: Nexus Dawn

  • Milla

    ★★★★

  • Domestic Killer

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Loveless

    ★½

  • In a Heartbeat

  • Based on a True Story

    ★★★

  • Lunch Time

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★½

  • Animal

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Lover for a Day

    ★★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Son of Sofia

    ★★★

  • Extinguished

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Song to Song

    ★★★★

  • Big Little Lies

  • Spoor

    ★★★½

  • Simulation

    ½

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • Israfil

  • 21 Days Later

    ½

  • No. 17 Soheila

  • Retouch

  • Blockage

  • Under the Smoky Roof

    ★½

  • Garden Party

  • The Other Side of Hope

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Fish Story

  • Playground

  • Silence

    ★★½

  • Last Act

  • Lantouri

  • Not Yet

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Girl on the Train

  • Abattoir

    ½

  • The Housemaid

  • Sing

  • Jackie

    ★★½

  • Afterimage

  • Departure

    ★★★

  • Citizen Jane: Battle for the City

    ★★★★

  • Big Big World

    ★★★★