• Moonlight

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ½

  • La La Land

    ★★★½

  • Me

  • Suicide Squad

  • How It Feels

  • Mountain

    ★★★½

  • Nerve

  • Ice Age: Collision Course

  • Creepy

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • We Will Not Get Used To

    ★★

  • The Salesman

  • The Neon Demon

  • It's Only the End of the World

  • Gimme Danger

    ★★★★

  • Graduation

    ★★½

  • After the Storm

  • The Silence

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★

  • American Honey

  • The Nice Guys

  • My Life as a Zucchini

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Raw

    ★★★

  • Café Society

  • A Hologram for the King

  • The Jungle Book

  • The Whole Truth

  • Endless Poetry

    ★★★★

  • Life and a Day

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Let it Be

  • A Quiet Passion

    ★★★½

  • Bodyguard

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Zootopia

  • Barcode

  • Sound and Fury

    ½

  • A Dragon Arrives!

    ½

  • Horace and Pete

    ★★★★

  • Little Men

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★★

  • Captain Fantastic

  • Manchester by the Sea

    ½

  • Tallulah

    ★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Joy

    ½

  • Life Smartphone

  • Jameh Daran

  • The Good Dinosaur

  • Conventional

  • Bridge of Spies

    ½

  • Ellis

  • The Lighthouse

  • Burnt

  • The Dressmaker

  • Atlan

    ★★★★

  • Crimson Peak

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★★

  • Sunset Song

  • Manifesto

  • Demolition

  • A Bigger Splash

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ½

  • Spotlight

  • Anomalisa