• Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Butt Boy

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • La Llorona

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Vivarium

  • Spider-Man: Far From Home

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Velvet Buzzsaw

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The House with a Clock in Its Walls

  • Roma

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Terminal

    ★★½

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Sherlock Gnomes

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Mute

  • Black Panther

    ★★★★½