Sort by

ziggy stardust has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daddio

Daddio

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Summers End

All Summers End

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Edge Codes.com: The Art of Motion Picture Editing

Edge Codes.com: The Art of Motion Picture Editing

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Dude

Dude

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry