minick has logged 13 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Team Thor

Team Thor

2016
×
Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demolition

Demolition

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry