minick has logged 27 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
Edit this entry  
18
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Internship

The Internship

2013
×
★½
Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Starred Up

Starred Up

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Absence of Malice

Absence of Malice

1981
×
★★
Edit this entry