minick has logged 18 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Victim

Victim

1961
×
Edit this entry  
30
Les Visiteurs du soir

Les Visiteurs du soir

1942
×
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Road

Red Road

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
L'Âge d'Or

L'Âge d'Or

1930
×
Read the review Edit this entry  
18
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry