Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★★★

  • Strays

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★½

  • The Girl and The Robot

  • Carl's Date

  • Taylor Mac's 24-Decade History of Popular Music

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Elemental

    ★★★★½

  • Go Nigel

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Intro to The Beings from Planets Beyond

  • Love & Death

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Nothing to Hide (Bad Kid Stuff)

  • Air

    ★★★★★

  • 65

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★★

  • Landscape with Invisible Hand

    ★½

  • Rotting in the Sun

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★½

  • Cassandro

    ★★★

  • House Party

  • Inventor Crazybrains and the Girl Called Bird

    ★★★★★

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★

  • Whispering Avatar

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★½

  • Moomin

    ★★★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Stutz

  • Long Time No Sleep

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Rebellion

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Marlowe

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★★★

  • When the LAPD Blows Up Your Neighborhood

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Swimmers

    ★★

  • Bros

    ★½

  • Blonde

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★½

  • TÁR

    ½

  • White Noise

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • The Smiling Friends Go to Brazil!

    ★★★★★

  • Alex's War

    ★★★★

  • Leyenda Viva

    ★★

  • Nope

    ★★

  • Bullet Train

    ★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★½

  • Catopolis

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Fire Island

  • Showing Up

    ★★★★★

  • Keeping Company with Sondheim