Sort by

Asriel Suzie has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Where the Dead Go to Die

Where the Dead Go to Die

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Death King

The Death King

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Schramm

Schramm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Room

Red Room

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Begotten

Begotten

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sunday in the Park with George

Sunday in the Park with George

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry