Sort by

Asriel Suzie has logged 24 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Torso

Torso

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry