Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Criminals

The Criminals

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Robe of Gems

Robe of Gems

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Fountain

The Fountain

2021
×
Edit this entry  
23
Stiletto

Stiletto

2021
×
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Undine

Undine

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Invisible to the Eye

Invisible to the Eye

2020
×
Edit this entry  
12
Geranium

Geranium

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Sister

My Sister

2019
×
Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★
Edit this entry  
06
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
04
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
Edit this entry  
03
8½

1963
×
Edit this entry  
03
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Mischief Makers

The Mischief Makers

1957
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★
Edit this entry  
29
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
25
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fractured

Fractured

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Love Likes Coincidences

Love Likes Coincidences

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
The Son's Room

The Son's Room

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sessizlik

Sessizlik

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry