Yunus has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Love Likes Coincidences

Love Likes Coincidences

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
The Son's Room

The Son's Room

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sessizlik

Sessizlik

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
Oh, Beautiful Istanbul

Oh, Beautiful Istanbul

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
Earthlings

Earthlings

2005
×
Edit this entry  
29
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Run for Money

A Run for Money

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Gulf

The Gulf

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
The Fountainhead

The Fountainhead

1949
×
★★★
Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★½
Edit this entry  
16
Milk

Milk

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★½
Edit this entry  
13
Weasel

Weasel

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ah Bir Ataş Ver

Ah Bir Ataş Ver

2018
×
Edit this entry  
07
Egg

Egg

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sibel

Sibel

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
13
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Yol Ayrımı

Yol Ayrımı

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Have You Ever Seen Fireflies?

Have You Ever Seen Fireflies?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★½
Edit this entry