• Lightyear

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Our Father

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • Studio 666

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½