Lisa has logged 13 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The American Dreamer

The American Dreamer

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yanks

Yanks

1979
×
★★★½
Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry