mintgirl has logged 13 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry