RSS feed for Minya

Minya has logged 30 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Once

Once

2007
×
Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Edit this entry  
29
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
Edit this entry  
10
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
Edit this entry  
30
George of the Jungle 2

George of the Jungle 2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Help! I'm A Fish

Help! I'm A Fish

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Edit this entry  
02
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Edit this entry  
27
Dark and Stormy Night

Dark and Stormy Night

2009
×
Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
Edit this entry  
01
The Princess and the Pea

The Princess and the Pea

2002
×
Edit this entry  
15
Joshua and the Promised Land

Joshua and the Promised Land

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
Edit this entry  
17
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
02
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Edit this entry  
30
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry  
30
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
Edit this entry  
20
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
Edit this entry  
03
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
½
Read the review Edit this entry