RSS feed for Minya

Minya has logged 30 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mune: Guardian of the Moon

Mune: Guardian of the Moon

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
You are Umasou

You are Umasou

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Way North

Long Way North

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry