• Wild Girl

    ★★★

  • Space Sweepers

  • The Call

    ★★½

  • Puparia

  • Heart Attack

    ½

  • On Paradise Road

    ★★★

  • Hidden

    ★★★

  • Autoficción

    ★★★½

  • The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

    ★★★★

  • Love (between) Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★

  • Nosari: Impermanent Eternity

    ★★★★

  • Before the collapse of Mont Blanc

  • People in Elancia

    ★★★

  • Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

    ★★★

  • Godspeed

    ★★★

  • Isabella

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Time to Hunt

    ★★½

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★½

  • Medium

    ★★★½

  • Zero

    ★★★★

  • Apiyemiyekî?

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★½

  • Cold Meridian

  • The Irishman: In Conversation

    ★★½

  • Aswang

    ★★★

  • Sunless Shadows

    ★★★½

  • Reiwa Uprising

    ★★★½

  • Special Actors

    ★★★

  • Mindanao

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • AI

  • Knives Out

    ★★★½

  • State Funeral

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Changfeng Town

    ★★½

  • Danses Macabres, Skeletons, and Other Fantasies

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Above the Rain

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • The Halt

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Joan of Arc

    ★★★

  • The Cordillera of Dreams

    ★★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★½

  • Isadora's Children

    ★★★★

  • Goodbye My Love, NK

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Cashbag

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • I Was at Home, But...

    ★★★★

  • Bait

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★½

  • Delphine and Carole

    ★★★½

  • Extreme Job

    ★★★

  • Le Vestibule

  • It Comes

    ★★

  • Ant Head

  • Yuwol : The Boy Who Made The World Dance

    ★½

  • Intimate Strangers

    ★★★

  • A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

    ★★★