Sort by

miranda💫 has logged 38 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hit & Run

Hit & Run

2012
×
Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shaft

Shaft

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry