RSS feed for miranda todd

miranda todd has logged 53 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Girl

My Girl

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry