RSS feed for miranda todd

miranda todd has logged 19 entries for mystery films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting

The Haunting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry