• Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

    ½

  • Miranda: My Such Fun Celebration

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Grand Isle

  • The Imagineering Story

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • No Safe Spaces

    ★★★★½

  • Dancing with the Birds

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • The Last Days of Phil Hartman

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★½

  • A Score to Settle

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • The Movies

    ★★★½

  • Tame Impala live at Glastonbury 2019

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Adam Devine: Best Time of Our Lives

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★