• Trading Places

    ★★★½

  • WarGames

    ★★½

  • The Blues Brothers

    ★★★★★

  • Rocky II

    ★★★½

  • The Rescuers

    ★★★★

  • The Year Without a Santa Claus

    ★★★

  • Monterey Pop

    ★★★★★

  • The Odd Couple

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • Date Night

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • The King's Speech

    ★★★½

  • Easy A

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★½