• Luca

    ★★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Fake Famous

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • 1 Night In San Diego

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Desperados

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★★½

  • Infamous

    ★½

  • The High Note

    ★★★★

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • Sergio

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

    ★½

  • Eli

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • K-12

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★