Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
False Positive

False Positive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
½
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phat Girlz

Phat Girlz

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flower

Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
Edit this entry  
17
2012

2012

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
1 Night In San Diego

1 Night In San Diego

2020
×
★½
Edit this entry  
30
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Edit this entry  
27
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry