miranda has logged 178 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Look Away

Look Away

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am the Night

I Am the Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Share

Share

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Infamous

Infamous

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tusk

Tusk

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
MILF

MILF

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Show

The Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry