• The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Amaia: Una vuelta al sol

    ★★★

  • Happiness Continues

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Purl

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Book Club

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • The Bookshop

    ★★

  • Falsettos

    ★★★½

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Holy Camp!

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½