Sort by
  • Avatar 5

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Prey for the Devil

    ★★

  • Smile

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Unholy

    ½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Rebecca

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Antebellum

  • The Father

    ★★★★★

  • The Grudge

  • Little Women

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Pelican Blood

    ★★★★

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • The Nun

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Slender Man

  • The Rachel Divide

    ★★

  • Truth or Dare

  • Ghostland

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • The Post

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • War Machine

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★★