• All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Bad Trip

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Passing

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Cheer

  • July 22nd

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★