Miriam has logged 24 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psychobitch

Psychobitch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Divergent

Divergent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry