Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry