mirnada has logged 173 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read prior review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry