• Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★