Sort by
  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Tree

  • Best Friend

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Cosmic Dope - A Plant Experience

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • One Small Step

  • Set It Up

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Unsane

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Fauve

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Disobedience

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Olaf's Frozen Adventure