• Cruella

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prime Time

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Overclockers

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Skandal. Ewenement Molesty

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Never Cry

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • 25 Years of Innocence

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Loop

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • xABo: Father Boniecki

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Nic się nie stało

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Playing Hide and Seek

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★½

  • Apples

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Charlatan

    ★★★½

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Mayday

    ★½

  • The New Pope

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • How I Became a Gangster

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Proceder

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Into the Labyrinth

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★