Justyna has logged 243 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bird Talk

Bird Talk

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Argo

Argo

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Body

Body

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
The Cruise

The Cruise

1970
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Railway Station

Railway Station

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
This Is It

This Is It

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Icarus. The Legend of Mietek Kosz

Icarus. The Legend of Mietek Kosz

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Last Family

The Last Family

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Traffic Department

The Traffic Department

2013
×
★★★½
Edit this entry