• No Time to Die

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Jitters

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

  • The Little Things

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • To Fitness and Beyond

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Your Honor

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Gradations I-II

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • How to Be Behzinga

  • The Plumber

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Mainstream

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • PVT Chat

    ★★★

  • Project Power

  • The Stunt Double

  • The Old Guard

    ★★

  • Think Like a Dog

  • Bath Tub

  • Companion

  • Unfortunate Coincidence

  • The Dark Room

  • The Bridge

  • Lana

  • Unsettling Scenes

  • Rhubarb

  • The Half of It

  • Runon

  • Extraction

    ★★

  • Waiting

  • Date Night

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Double Tap

  • Mulan

    ½

  • The Distraction

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Superman: Red Son

  • The Call of the Wild

  • Scenes from My Life

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Wake Up

  • Hitman: Agent Jun

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½