Sort by
  • Shotgun Wedding

    ★★★

  • I Believe in Santa

  • Violent Night

    ★½

  • The Noel Diary

  • Capturing the Killer Nurse

    ★★½

  • Falling for Christmas

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • The Munsters

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Love in the Villa

    ★★

  • The Invitation

    ★★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Persuasion

    ½

  • Mr. Malcolm's List

    ★★

  • The Man from Toronto

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Corsage

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

  • Incantation

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Royal Treatment

    ½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

  • Hawkeye

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★